English | Български

Асоциирани сътрудници
Ана Нахирнич
— Антоанета Георгиева, д-р
Антония Хубанчева
— Боян Златков, д-р
— Васил Иванов, д-р
— Велизар Симеоновски
— Виктор Гащаров
Виолета Желязкова
— Георги Попгеоргиев, д-р
— Димитър Демерджиев, д-р
— Здравко Колев
— Илия Гьонов
Недко Недялков, д-р
— Николай Илиев, д-р
Ния Тошкова
— Пенчо Пандъков
— Теодора Иванова, д-р
— Християна Стомонякова
Юрий Корнилев

Персонал

Ръководство


Николай Спасов, проф. д-р, директор
Здравко Хубенов, проф. д-р, научен секретар
— София Господинова, помощник директор

Научни звена


Отдел Безгръбначни животни
Стоян Бешков, доц. д-р, завеждащ отдел
Павел Стоев, проф. д-р
Здравко Хубенов, проф. д-р
Борислав Георгиев, доц. д-р
Станислав Абаджиев, доц. д-р
Стоян Лазаров, доц. д-р
Николай Симов, доц. д-р
Марио Лангуров, гл. ас. д-р
Ростислав Бекчиев, гл. ас. д-р
Боян Петров, магистър зоолог
— Фани Бозарова, техн. сътрудник

Отдел Гръбначни животни
Златозар Боев, проф. д.б.н., завеждащ отдел
Петър Шурулинков, доц. д-р
Тихомир Стефанов, магистър ихтиолог
— Вера Христова, техн. сътрудник

Отдел Палеонтология и минералогия
Николай Спасов, проф. д-р, завеждащ отдел
Георги Марков, гл. ас. д-р
Латинка Христова, гл. ас. д-р
Чавдар Каров, ас. магистър
Илия Димитров, магистър минералог
Надежда Карастоянова, магистър археозоолог
— Ралица Коньовска, консерватор на фосили

Отдел Ботаника
Димитър Димитров, проф. д-р
— Васил Вутов, гл. ас. д-р
Ирина Герасимова, магистър ботаник

Обслужващи звена


Група експозиция
Асен Игнатов, зоолог
— Панайот Димитров, главен консерватор
— Мартин Мартинов, препаратор
— Атанас Донев, доц., уредник (филиал Асеновград)
— Христо Кривенчев, препаратор (филиал Асеновград)
— Милена Колева, екскурзовод
— Веселина Чирова, екскурзовод

Администрация
— София Господинова, помощник директор
— Милена Горанова, главен счетоводител
Силвия Тошева, експерт връзки с обществеността
— Лилия Борисова, библиотекар
— Веселина Лилова, административен секретар
— Николина Драганова, касиер, счетоводство
— Надка Атанасова, касиер (филиал Асеновград)
Любляна Граменова, главен технически сътрудник — домакин